Cel główny

Celem głównym zajęć jest dostarczenie wiedzy i informacji na temat możliwych zagrożeń związanych ze spożywaniem napojów, napojów z dodatkiem alkoholu w sytuacji dodania do nich środków psychoaktywnych bez wiedzy pijącego.

Cele szczegółowe

1. Poszerzanie wiedzy młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z tematyką środków psychoaktywnych dodawanych do napojów.
2. Informacja na temat wpływu tych substancji na organizm człowieka i możliwych objawów oraz skutków nieświadomego zażycia.
3. Dostarczenie wiedzy, jak pomóc osobie znajdującej się w takiej sytuacji i gdzie szukać pomocy.
4. Kreowanie wzorców bezpiecznych zachowań wśród młodzieży bawiącej się w klubach, dyskotekach, prywatkach dotyczących tej tematyki.

Grupa docelowa

Adresatami bezpośrednimi są osoby dorosłe uczęszczające do gdańskich szkół ponadpodstawowych lub gdańskich uczelni wyższych. Pośrednio osoby dorosłe-grono pedagogiczne, wykładowcy.

Tryb naboru

Zgłoszenia ze szkół zbierane są w pierwszym kwartale każdego roku kalendarzowego.

Realizacja

Czas trwania spotkania z dorosła młodzieżą to 45 minut z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i specjalnie przygotowanego spotu tematycznego. Spotkanie posiada charakter edukacyjno-informacyjny. Realizacja bezpośrednio w szkole możliwe zajęcia on-line.

Kontakt w sprawie programu

Zbigniew Kowalczyk- koordynator programu
e-mail: z.kowalczyk@opz.gdansk.pl
tel. 502-430-652

Produkty związane z programem

1. Spot „Uważaj co pijesz”
2. Webinar