Dla kogo
Adresatami bezpośrednimi programu są uczniowie klas V – VIII gdańskich szkół podstawowych.
Cel główny
Zwiększenie świadomości korzystania z technologii cyfrowych w sposób zrównoważony, aby promować dobre samopoczucie psychiczne, zdrowie fizyczne i relacje interpersonalne.
Cele szczegółowe
- Zapewnienie uczestnikom Programu informacji na temat wpływu nadmiernego korzystania z technologii cyfrowych na zdrowie psychiczne i fizyczne, jak również na relacje interpersonalne.
- Zapoznanie z funkcjonowaniem ludzkiego mózgu w kontekście korzystania z urządzeń ekranowych.
- Popularyzacja strategii radzenia sobie z uzależnieniem od urządzeń ekranowych z umiejętnością wyważania czasu spędzanego online i offline.
Korzyści dla uczestników
- Zdobycie lub poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu w procesie uzależnień w kontekście urządzeń ekranowych oraz uzyskanie informacji o tym, gdzie w Gdańsku można uzyskać pomoc w sytuacji uzależnień behawioralnych.
Jak dołączyć
Rekrutacja internetowa
Sposób realizacji
Dwie godziny warsztatów informacyjno-edukacyjnych, realizowanych przez pedagogów, psychologów szkolnych, wcześniej przeszkolonych do prowadzenia warsztatów. Warsztaty polegają na prezentacji krótkich filmików nagranych przez dr. Wojciecha Glaca, połączonych z pracą zespołową uczniów, według scenariusza przygotowanego przez GOPZiPU.
Informacje dodatkowe
Warsztaty są realizowane we współpracy z dr. Wojciechem Glacem z Uniwersytetu Gdańskiego.
Materiały wideo
Kontakt
Zbigniew Korytnicki – koordynator programu
Telefon: 609 901 097
E-mail: z.korytnicki@opz.gdansk.pl